Siber suç ve aksiyon konulu Tehdit: Siber Çöküş filminin çekimlerine başlandı.

Mascot Film tarafından çekimine başlanan Tehdit: Siber Çöküş filmi Türk yapımı ilk siber suç konulu film olacak. Yönetmenliğini Hakan Kadıoğlu‘ nun üstlendiği filmin kesin çıkış tarihi ve oyuncu kadrosu şimdilik belli değil. Filmin yayınlanan teaser videosunda film ile ilgili herhangi bir detaya yer verilmemiş fakat merak uyandırıcı bir teaser olmuş.

Merakla beklediğimiz bu film ile ilgili diğer detaylı bilgiler için buraya tıklayarak filmin web sitesine ulaşabilirsiniz.

 Filmin Konusu

“Yıllarını siber suça vermiş bir Hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı’nın aradığı bu Hacker uluslararası şirketlere zarar vermekte, bir çok şirket ağına sızıp, şirket içi özel bilgileri hackleyerek başka ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu Hacker için başlatılan operasyon, başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu Hacker’ı yakalamak, aynı zamanda devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı Kurtbey olan bu Hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu yeni bir saldırı girişiminde bulunurlar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini harekete geçirirler. Birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan dolayı daha fazla gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, ancak grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.”