WordPress Wocommerce kurduğunuzda link yapısı ürünlerde siteadi.com/urun/urunadi veya siteadi.com/product/urunadi şeklinde oluyor. Çoğu kaynakta site linklerinin siteadi.com/urunadi şeklinde olması arama motoru optimizasyonu açısından daha iyi olduğu için önerilmektedir. Fakat bu yapı WordPress’ te URL’lerle ilgili bir takım sorunlara yol açabileceğinden dolayı yapılamamaktadır. Bu sorunlardan Wocommerce dokümantasyonunda bahsetmiş. Dokümantasyonu  https://docs.woocommerce.com/document/removing-product-product-category-or-shop-from-the-urls/ bu adresten okuyabilirsiniz.

Bu URL yapısını düzeltmek için güncel bir çok eklenti var. Ama çoğu eklenti ücretli veya demo olarak indirilebiliyor. Ücretsiz olarak güncel olmamasına rağmen WordPress son sürümünde denediğim ve başarıyla çalışan bir eklenti var. Bu eklentiyi buradan indirebilirsiniz. https://wordpress.org/plugins/remove-slug-from-custom-post-type/

Bu eklenti sayesinde Wocommerce kullandığınız websitelerinizde ürünlerinizin link yapısını sitedi.com/urunadi şeklinde yapabilirsiniz. Tabi güncel bir sürüm olmadığından ve WordPress‘ in URL yapısında sorunlara yol açma ihtimali olduğundan dolayı kullanmadan önce her ihtimale karşı sitenizin yedeklerini alın.